Did you know that there is an english version of ptolemaia?  go to ptolemaia.com

Často kladené dotazy

Pro zákazníky

Co je ptolemaia.cz?

Ptolemaia.cz je antikvární vyhledávač, kde můžete najít odkazy na staré knihy v nabídkách českých antikvariátů.

Jak mám koupit knihu?

Pro nákup se nemusíte registrovat. Pokud máte zájem o konkrétní titul, stačí zadat do vyhledávacího řádku klíčová slova a stisknout enter. Stačí si vybrat zboží a přejít do obchodu kliknutím na odkaz "Do obchodu". Tam už nakoupíte přímo na stránkách vybraného antikvariátu.

Hledanou knihu vyhledávač nenašel. Jde ji získat jinak?

Pokud nebyl hledaný titul nalezen, mohou registrovaní uživatelé využít službu "poptávka". Když se hledaný titul v naší databázi objeví, pošleme Vám o tom informaci na email.

Položka se zobrazuje ve výsledcích, ale na stránkách antikvariátu je označena jako prodaná, uvedené informace jsou evidentně špatně nebo fotografie neodpovídá nabízenému titulu a podobně.

V tomto případě budeme velice rádi, když využijete tlačítko "nahlásit chybné informace" a pomůžete nám tím zkvalitnit výsledky vyhledávání. Pokud je informace špatně na webu antikvariátu, dejte vědět přímo jeho majiteli, my s tím nic udělat nedovedeme.

Co dělat, když mi někdo z prodejců nechce uznat reklamaci nebo neposlal zaplacenou knihu?

Za nabídku a jednání prodejců nezodpovídáme. Ale protože chceme antikvární trh kultivovat, budeme rádi, když nám o nekalém jednání dáte vědět. Pokusíme se Vám pomoci problém vyřešit a Vy tak pomůžete zabránit dalším excesům.

Jakou mají mé knihy cenu?

Na to není jednoduché odpovědět. Můžete si zkusit Vaše knihy vyhledat na ptolemaia.cz, ale to nemusí být směrodatné. Jinou cenu dostanete, když budete sbírku či dědictví dlouze a složitě svépomocí rozprodávat po jednotlivých kusech koncovým zákazníkům a jinou cenu, když se knih zbavíte rychle a jednoduše prodejem obchodníkovi. Pro lepší představu uděláte nejlépe, když se obrátíte na zkušeného antikváře v okolí.

Pro prodejce

Jsem antikvář a chci, aby vyhledávač odkazoval i na mé nabídky. Bude mě to něco stát?

Přítomnost antikvariátu ve vyhledávači je zdarma. Pokud chcete, abychom vyhledávali v nabídce vašeho obchodu stačí nás kontaktovat na e-mail info@ptolemaia.cz. Pokud Vám cokoli není jasné, neváhejte nás kontaktovat. Také budeme rádi za každou konstruktivní kritiku nebo námět, co zlepšit.